Św. Stanisław BM


Parafia


Remont


Parafianie

 

Papieże

Dekanalna Wigilia Nauczycieli

10 stycznia w sali widowiskowej Domu Pielgrzyma w Szczepanowie spotkali się na wspólnej wigilii nauczyciele oraz pracownicy oświatowi z dekanatu szczepanowskiego. Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza św. w szczepanowskiej Bazylice. Spotkanie opłatkowe to tradycyjnie okazja do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Przy wigilijny stole pedagodzy oraz ich duszpasterze mieli okazję, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z Nowym Rokiem. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Organizatorzy zadbali również o odpowiednią oprawę artystyczną spotkania – było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, a także występ grupy kolędniczej „Kasztany” z Lipnicy Dolnej. 15 osobowa grupa kolędników przedstawiła widowisko pod tytułem „Herody”. Działająca od 1997 roku grupa obrzędowa z Lipnicy Dolnej ma na swoim koncie szereg sukcesów m.in. w trakcie Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych podczas Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizatorami spotkania byli Dziekan Dekanatu Szczepanowskiego, Dekanalny Duszpasterz Nauczycieli oraz Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Św. Stanisława BM.
Galeria zdjęć <--

Kronika Parafialna Grudzień 2009 - Styczeń 2010

9 stycznia, w sobotę dzieci z PDMD, które odwiedziły nasze domy z kolędą misyjną udały się do kościoła bł. Karoliny Kózki w Tarnowie na diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych.
6 stycznia, we środę w Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze Święte sprawowane były według porządku niedzielnego. Na wieczornej Eucharystii o godz. 17.00 swoją katechezę mieli kandydaci do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. O godz. 16.00 w salce w Domu Pielgrzyma odbyło się spotkanie dzieci zaangażowanych w kolędę misyjną.
więcej

!!! Ogłoszenia i intencje mszalne !!!

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2010 r
Archiwum ogłoszeń duszpasterskich

Intencje Mszy Świętych
Intencje Mszy Świętych: 18.01-24.01.2010r.
Archiwum intencji Mszy Świętych

1 % dla Szczepanowa !!!

Szanowni Państwo!

Każdy z nas jest zobowiązany do płacenia podatków od własnych dochodów. Cieszymy się, że od niedawna mamy możliwość podzielenia się tym podatkiem z organizacjami, które posiadają  status organizacji pożytku publicznego, przekazując na ich działalność 1 % swojego podatku. Od stycznia 2008 Ministerstwo Finansów uprościło dotychczasowe zasady przekazywania 1% podatku.

"Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Świętego Stanisława BM i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Szczepanowskiej", działające od października 2004 roku w Szczepanowie - miejscu narodzin Św. Stanisława BM, jest organizacją pożytku publicznego wpisaną do rejestru sądowego w Krakowie pod nr 0000224641. Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego może ono przyjąć przekazany przez darczyńców 1% podatku.

Dlatego też zwracamy się do Was, Szanowni Państwo, z gorącą prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez nasze Stowarzyszenie.

Otrzymane od Was pieniądze Stowarzyszenie wykorzysta na:
- sprawowanie opieki nad obiektami zabytkowymi, na ich renowację i konserwację;
- działalność charytatywną (pomoc rodzinom, dzieciom i osobom w trudnej sytuacji życiowej);
- organizację imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

Jeżeli zdecydujecie sie przekazać część swojego podatku na Stowarzyszenie powinniście w formularzu podatkowym PIT w rubryce "P" "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisać:
- nazwę stowarzyszenia - "Stowarzyszenie Krzewienia Kultu Świętego Stanisława BM i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Szczepanowskiej";
- nr KRS stowarzyszenia - 0000224641.

Dotyczy to tylko formularzy PIT 36 i PIT 37.

Uwaga!
- Formularz PIT 36 wypełniają osoby prowadzące działalność gospodarczą lub pracujące za granicą.
- Formularz PIT 37 wypełniają osoby fizyczne.

Za wszelką życzliwość i dotychczasową pomoc, a szczególnie za przekazanie 1% podatku składam serdeczne "Bóg zapłać!"

Ks. Władysław Pasiut
Prezes Stowarzyszenia

UWAGA

Uwaga - od listopada 2007 roku zmianie ulega nr konta parafii. Nowy nr to: PKO BP. SA. Inteligo 59 1020 4984 0000 4402 0051 5809

Zapraszamy do korespondencji drogą elektroniczną z księżmi pracującymi w naszej parafii:

Ks. proboszcz mgr Władysław Pasiut
-proboszcz@bazylikaszczepanow.pl

Nowości na stronie

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi materiałami związanymi z historią sanktuarium Św. Stanisława BM w Szczepanowie.

Szczególnie polecamy materiały dodane w ostatnim czasie:
!!-Papieże w Szczepanowie-!!-Wizyty w Szczepanowie kardynałów: Karola Wojtyły oraz Josepha Ratzingera - późniejszych papieży.

!!-Odpusty ku czci Św. Stanisława w parafii Szczepanów-!!-Współczesny ceremoniał odpustów ku czci Św. Stanisława w Szczepanowie jest wynikiem długiej ewolucji, podczas której bogata miejscowa tradycja, zmieniając bądź dodając poszczególne elementy, przybrała ostatecznie formę uroczystości obchodzonych obecnie.

!!-Prace renowacyjne w kościele szczepanowskim-!!-prace konserwatorsko - badawcze chroniące zabytki - odnowienie ołtarza Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ()pocz. XX w.).

!!-Historia parafii Szczepanów cd-!!-Historia Szczepanowa w odcinkach - kolejne artykuły autorstwa Krzysztofa Żurka publikowane na łamach "Pasterza".

!!-Forum wsi Szczepanów-!!-Forum dyskusyjne wsi Szczepanów - wraz z podforum dotyczącym parafii p.w. Św. Stanisława BM w Szczepanowie - życie codzienne parafii, ministranci, grupa młodzieżowa, chóry, stowarzyszenia. Zapraszamy do dyskusji.

!!-Galerie zdjęć ze Szczepanowa-!! kilkadziesiąt galerii zdjęć z bieżącego roku. Najważniejsze wydarzenia religijne, kulturalne z udziałem szczepanowskich parafian. 

Oczekujemy także na Państwa pomoc w budowie strony. Czekamy na wszelkie sugestie pod adresem strony. Prosimy je przesyłać pod adres: szamil@bazylikaszczepanow.plRemont Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie "Radosnego Dawcę Miłuje Bóg" (Prz. 22.8)

Nr konta: PKO BP. SA. Oddział Brzesko 04 - 1020 4984 0000 4402 000 35 485

Jeśli możesz wspomóż!


                 


Aktualności1978 rok - ks. kardynał Karol Wojtyła w Szczepanowie

ZOBACZ2003 rok - ks. kardynał Jozef Ratzinger w Szczepanowie 

ZOBACZ
Kontakt


Moje Gadu-Gadu

Księga gości


Copyright by Parafia Szczepanów - 1997 - 2006
Designed ad maiorem Dei gloriam
Kontakt: [e-mail]